banner_03.png
banner_01.jpg

Kiedy będę mogła wystartować w zawodach skokowych?

Chcę startować w zawodach skokowych. Kiedy będę mogła – czy wtedy, kiedy będę miała Brązową Odznakę Jeździecką? Czy taka brązowa odznaka uprawnia do startu we wszystkich klasach skokowych?

Zacznijmy od tego, że w zawodach możesz startować bez posiadania odznaki – o ile są to zawody towarzyskie (podwórkowe, amatorskie). Takie zawody to dobry pomysł na pierwsze starty. Zawody podwórkowe pozwolą oswoić się z atmosferą konkursów i ułatwią zdanie odznaki, bo będziesz mieć już za sobą pierwsze jeździeckie publiczne wystąpienia.

Jeśli już masz odznakę jeździecką, możesz startować w klasach skokowych i WKKW do L włącznie, a w ujeżdżeniu do P włącznie. Ale sama odznaka nie wystarczy. Odznaki są wymagane, by ubiegać się o licencję sportową. Przed licencją sportową (do której wymagana jest srebrna odznaka jeździecka) masz tzw. licencję wstępną. Aby ją uzyskać, nie musisz brać udziału w egzaminach licencyjnych. Takim egzaminem jest właśnie BOJ. Po zdaniu BOJ musisz jeszcze zarejestrować siebie i konia w Wojewódzkim Związku Jeździeckim. Przez te procedury znacznie łatwiej jest pierwszy raz przejść z pomocą trenera. Jeśli nie jeździsz sama, tylko na stajennych koniach, z trenerem, to on z pewnością ci pomoże.

Do zarejestrowania siebie i konia będziesz potrzebować: BOJ, zaświadczenia od lekarza sportowego o braku przeciwwskazań do startu w zawodach, paszportu konia oraz dowód wpłaty za roczną licencję do startów. Szczegółów dowiesz się w Wojewódzkim Związku Jeździeckim. Możesz udać się do siedziby, zadzwonić lub napisać maila, by wyjaśnić wszystkie niejasności.

napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)