banner_03.png
banner_01.jpg

Jak utrzymać równowagę w półsiadzie w skoku?

Mam problem z półsiadem. Przy najeździe na przeszkodzie wszystko jest dobrze (półsiad poprawy). W momencie wybicia konia tracę równowagę, następnie, gdy koń opada na ziemię zupełnie tracę postawę. Robię sobie krótsze strzemiona i ćwiczenia tj. przejazd przez drążki, półsiad bez strzemion. Czy jesteście w stanie mi coś doradzić? Co jeszcze mogę zrobić?

Na twój problem nie ma magicznego sposobu, a jedyny sprawdzony sposób to jeździć więcej i dłużej. Ten problem wynika z małej wprawy w jeździe i sam minie po dłuższym czasie intensywnych jazd i treningów.

Zaniepokoiła mnie jednak pewna rzecz: czy jeździsz sama? Sama uczysz się skakać i wymyślasz sobie ćwiczenia? To może być pewien problem. By zacząć skakać, niezbędny jest pewien poziom umiejętności ujeżdżeniowych. Na początku nauki skoków bardzo przydaje się potraktowanie skoków jako ujeżdżenia z przeszkodami. W tej sytuacji, kiedy jeździsz sama, bez instruktora, nie mogę dać ci żadnej wskazówki – nie wiem jak jeździsz, jak porusza się twój koń i jak wygląda trening. Co więcej, jeśli jeździsz sama, problem „sam nie minie”, bo nie jest na bieżąco korygowany przez instruktora.

Polecam więc albo skorzystać z usług dobrego instruktora lub trenera. A jeśli jeździsz z instruktorem, to po prostu mu zaufaj, uzbrój się w cierpliwość i zobaczysz, że za parę miesięcy problem będzie znacznie mniejszy lub zupełnie zniknie.

napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)