banner_03.png
banner_01.jpg

Jak znaleźć sponsora jazdy konnej?


Jak znaleźć sponsora jazdy konnej? Jak znaleźć osobę chętną prowadzić mnie przez świat hippiki? Znam swoje mocne strony. Czy mam szansę na sponsora?


Nie jest łatwo znaleźć sponsora, choć… mało kto go szuka na etapie rekreacji i małego sportu. Problem polega na tym, że o sponsora znacznie łatwiej, kiedy już jesteś świetnym zawodnikiem. Z kolei nie da się być świetnym w jeździeckim sporcie bez nakładów finansowych. I tak powstaje błędne koło.

Aby ktoś chciał objąć cię sponsoringiem, musi mieć uzasadnioną nadzieję, że będziesz jego chlubą i godnym reprezentantem firmy. Będziemy szczerzy: na etapie, na jakim teraz jesteś, nie masz na to dużych szans. Co więc możesz zrobić? Okazuje się, że da się znaleźć „prywatnego sponsora”. To takie umowne określenie na kogoś, kto ma swojego konia, ale niekoniecznie ma czas lub możliwości (np. zdrowotne), aby z nim pracować. Znam parę osób, którym udało się przypodobać tzw. niedzielnym jeźdźcom. Zaczynały od objeżdżania konia, a niejedna taka znajomość zakończyła się fundowaniem treningów i startów w zawodach.

Ale znaleźć kogoś takiego musisz już sama. Najlepiej byłoby regularnie przebywać w większej stajni, gdzie jest wielu pensjonariuszy. Pomagać, przychodzić na wachty, angażować się w życie stajni (za wcześniejszą zgodą właściciela – nie każda stajnia jest otwarta na wolontariuszy!). Nawet jeśli nie znajdzie się nikt chętny, by jeździecko się tobą zaopiekować, na pewno nie będzie to czas stracony.

napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)