banner_03.png
banner_01.jpg

WSZYSTKO O KONNEJCAFE

W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

1.    Czym jest KonnaCafe?

Lepiej się zapytać... czym nie jest lub nie była Konna ;) No cóż - najpierw była blogiem na Onecie poświęconym wirtualnym konikom :) Jednocześnie była moim prywatnym pamiętnikiem, gdzie relacjonowałam postępy z ujeżdżania i dalszej pracy naturalnej z moim koniem półkrwi arabskiej, Kaflem. Potem stała się stroną internetową, na której pisałam o wszystkim i o niczym, głównie poradniki. Potem podczas wyrzucania obornika naszła mnie szalona myśl: czas zrobić e-magazyn! I tak na dwa lata KC stała się miesięcznikiem :) Pod szyldem KC powstały też dwa zbiorki zadań o koniach - Koń Zebrany i Zaklepany!. Obecnie KC to głównie strona na FB, gdzie gadamy o wszystkim i o niczym :)

2.    Gdzie mogę dostać czasopismo?

KonnejCafe nie znajdziesz w żadnym kiosku, czy to realnym, czy wirtualnym. KonnaCafe jest magazynem w pełni elektronicznym. Numery archiwalne możesz pobrać przez Internet na swój komputer lub czytać bezpośrednio na tej stronie.

3.    Ile kosztuje KonnaCafe?

Nie kosztuje! KonnaCafe była i jest darmowa.


4.    Kiedy będzie wersja papierowa?

Takie pytania zawsze napawały dumą :) KC nie była i nie będzie jako gazetka w formie papierowej - bo to oznacza koszta. Jeśli chcesz, możesz samodzielnie wydrukować gazetę u siebie w domu lub punkcie ksero :)


POBIERANIE GAZETY I PRZEGLĄDANIE

5.    Skąd mogę pobrać magazyn?
Numery archiwalne magazynu można pobrać ze strony www.KonnaCafe.pl. Jest dostępny w zakładce „archiwum” w lewym górnym rogu. 

6.    Jak pobrać magazyn?
Klikasz na link do magazynu. Chwilę potrwa zanim się załaduje. Gdy się załaduje, będzie widoczny w oknie przeglądarki. Możesz już teraz go czytać, albo ściągnąć na swój komputer. W tym celu skieruj myszkę na dół ekranu (lub w górę). Wyświetlą się szare ikonki, mn. ikonka dyskietki. Aby pobrać magazyn na swój komputer, należy kliknąć tę właśnie ikonkę. Możesz też pobrać magazyn wchodząc w menu przeglądarki i wybierając opcję „zapisz element docelowy”.

7.    Magazyn dostępny jest w dwóch wersjach. Czym się różnią?

Proponuję Wam dwie wersje magazynu: „lekką” i „ciężką”. W obu wersjach są te same artykuły, te same zdjęcia – pod względem zawartości niczym się nie różnią. Różnią się za to jakością zdjęć oraz rozmiarem. Jeśli masz szybkie łącze internetowe, pobierz lepszą wersję, tę „ciężką”. Natomiast jeśli ten magazyn ściąga Ci się bardzo długo, lepszym pomysł jest wybranie lżejszej wersji. Zdjęcia będą trochę gorsze, za to szybko pobierzesz gazetę.

8.    Nie mogę pobrać magazynu! Co robić?
Do czytania KonnejCafe niezbędny jest Adobe Reader, najlepiej najnowsza wersja. Jeśli masz ten program i mimo to KC nie chce się otworzyć, postaraj się kliknąć w link prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „zapisz element docelowy jako”. Upewnij się, że ściągasz lekką wersję magazynu. Jest łatwiejsza w pobieraniu.


napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)