banner_03.png
banner_01.jpg

Czym zastąpić sprzęt jeździecki?

1. KASK —> niestety, nie możemy zastąpić niczym. To samo dotyczy kamizelki ochronnej. Jeśli ich nie mamy, pożyczmy ze stajni lub od koleżanki, jednak kask musi być dobrze dopasowany. Nie kupuj kasku używanego. Kask powinien być pierwszym zakupem jeźdźca.

2. BRYCZESY —> latem wystarczą nam zwykłe cienkie legginsy, które dodatkowo możemy wzmocnić w kroku, jeśli mają tendencję do przedzierania się tam. Zimą pozostają nam spodnie dresowe. Jednak zwróć uwagę na dwa elementy. Po pierwsze, legginsy i dres nie są najbezpieczniejsze. Po drugie, używane bryczesy łatwo znaleźć w second-handzie, a jeśli nie mamy czasu na grzebanie w ciuchach używanych, możemy kupić używane bryczesy na Allegro. Już od 10zł.

3. BUTY —> dobrze sprawdzają się wysokie trampki i kalosze. Obydwa rodzaje obuwia kupisz za około 40zł. Ponadto cały czas modne są sztyblety, może więc po prostu posiadasz swoje stare sztyblety w których chodziłaś na co dzień? Zwróć uwagę jednak na to, czy mają one niewielki obcas.

4. SZTYLPY —> zamiast nich zakładamy podkolanówki o ładnym geometrycznym wzorze bądź jednolite. Możemy to zrobić tylko gdy posiadamy jeździeckie sztyblety, czyli sięgające za kostkę. Możemy też zrezygnować ze sztylpów wybierając bryczesy typu jodhpur.

5. RĘKAWICZKI —> kupujemy ogrodniczym bądź budowlanym rękawiczki do kurzu (białe) bądź trwalsze rękawiczki do malowania lub prac roboczych. Są na rynku takie, które trudno odróżnić od rękawiczek jeździeckich. 

napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)