banner_03.png
banner_01.jpg

Archiwum o KC

Być może Cię to zaskoczy, ale założyłam KC z myślą o twórcach. W 2012 roku pomyślałam, że jedyną przepustką do pracy w redakcji jest wcześniejszy staż, a jak go uzyskać, gdy się studiuje dziennie? Można sobie samemu zorganizować... 


Zakładając KonnąCafe chciałam nauczyć się składu gazet, organizacji redakcji, ogólnego zarządzania takim projektem. Marzy mi się praca w profesjonalnej redakcji, ale studiuję kierunek nie związany z pracą dziennikarską - zootechnikę. Nie mogę więc w tej chwili liczyć na staż w ciągu roku, a tym bardziej pracę w profesjonalnej redakcji. Rozwiązanie nasunęło mi się samo - stworzyć tę redakcję od podstaw i w ten sposób zdobywać doświadczenie.


Na początku uczyłam się zupełnych podstaw składu wykonując pojedyncze strony. Mówiły one o tym jak rozwija się mój pomysł KC, po czym rozsyłałam je po znajomych - ot, taki niezobowiązujący newsletter. Planowałam, że ruszę KC jako dostępną gazetkę w czerwcu. Jednak z przyczyn zdrowotnych musiałam zrezygnować z pracy i tym samym pierwszy numer został nieźle przyśpieszony - pojawił się w kwietniu. Był bardzo niedoskonały, jego wykonanie zajęło mi ze dwa tygodnie (dla porównania - obecny skład zajmuje mi nie więcej niż 3 noce - bo KC powstaje po nocach, tych akurat wolnych od nauki ;). I wciąż jest tak bardzo niedoskonały, że aż strach pomyśleć! Ale ważne, że wciąż jest i wciąż się rozwija! :)


To niesamowite jak wiele nauczyłam się o składzie gazet, organizacji pracy czy realiach od tamtego czasu. Zresztą - śledzicie KC i widzicie jak bardzo się zmienia. W każdym razie, KC spełnia z pewnością swoją funkcję. Skład wykonuję coraz lepiej (choć na pewno byłby lepszy, gdyby nie był wykonywany w godzinach 1.00-6.00 nad ranem w wielkim pośpiechu... i bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego). Sporo uczę się o polskim języku - KC nie ma korekty, a ja jestem "dusza biolchem", z góry więc proszę o wybaczenie, gdy w KC pojawiają się byki - dwoję się i troję by ich nie było!


Jeśli chcesz dołączyć do tego redakcyjnego placu treningowego - zapraszam do kontaktu! :)

Gabrysia Jóźwiak, redaktor naczelna tej "stajenki" :)

napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)