banner_03.png
banner_01.jpg

Stojaki z opon

Przeszkody budowane z opon stały się symbolem nieprofesjonalnego, amatorskiego jeździectwa, niestety z nutką nieudolności i ignorancji. Właściwie – czemu? Opona, choć faktycznie do najpiękniejszych nie należy, jest bezpieczna (miękki, gumowy materiał), umożliwia w łatwy sposób budowanie coraz wyższych przeszkód (wysokość opony to 15-30cm), perfekcyjnie zastępuje kawaletki i stojaki. Wkopana, jest powszechnie używana jako wyznacznik ścian czworoboku, przepołowiona i usztywniona może służyć jako dolne wypełnienie stacjonaty, a mając przewiercone dragi – jako kawaletka. My zaś dzisiaj proponujemy najłatwiejsze wykorzystanie opon.

Będziesz potrzebować:
Opon
Szerokiego pędzla
Farby

Wybieramy farbę najlepiej chlorokauczukową („do basenów”). Większość farb jest biała, aby uzyskać inny kolor dokupujemy barwniki. Możemy też zakupić farbę w spreju (taką jak do grafiti). Oponę dokładnie szorujemy, także w środku i pozostawiamy do wyschnięcia na czystej nawierzchni na jeden dzień. Następnie odtłuszczamy benzyną lub innym rozpuszczalnikiem. Nanosimy farbę, zostawiamy do wyschnięcia (czas zależy od użytej farby). Po wyschnięciu odwracamy oponę i domalowujemy pozostałości. W razie potrzeby nakładamy drugą warstwę.

Aby opony były estetyczne, należy wybrać takie identycznych rozmiarów i podobnym wzorze, nie zniszczone, w parzystej liczbie. Malujemy na żywe kolory, najlepiej jednolicie. Unikamy pstrokacizny – najlepiej wybrać 1 kolor na minimum 6 opon.

Wiele ciekawych wzorów znajdziesz na https://www.facebook.com/retiredtireswings?hc_location=timeline
Tekst ukazał się w numerze Czerwiec 2013

<kliknij by zobaczyć duży obrazek>

napisz komentarz:
Chat-box wyłączony
na czas nieokreślony.
Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)